Paslanmaz Lama

Paslanmaz Lama

Kaliteler: 304 – 304L- 316L
Ölçüler: Kalınlık: min. 5 mm – max. 30 mm
Genişlik: min. 20 mm – max. 100 mm
Boylar: 4 m – 6 m

Paslanmaz Lama Hakkında Bilgi

Firmamızda çeşitli kalınlıklarda 304 ve 304L kalite paslanmaz lama bulunmaktadır. Birçelik Paslanmaz Çelik tarafından tedarik edilen tüm paslanmaz çelik lama malzemeler Japonya ve Avrupa’da yer alan dünyanın sayılı paslanmaz çelik üreticilerinden ithal edilir. Firmamızda Çin ve Hindistan menşeli malzemeler veya 2. sınıf kalite malzemeler asla yer almaz. Aşağıdaki tabloda stoklarımızda bulunan 304 ve 304L kalite paslanmaz lama malzemeler listelenmiş olarak yer almaktadır.

Paslanmaz Çelik Lama Malzeme Listesi:

Paslanmaz Çelik Lama Malzeme Listesi (304 – 304L)
40mm x 10mm 60mm x 5mm
20mm x 5mm 40mm x 12mm 60mm x 10mm
20mm x 10mm 40mm x 15mm 60mm x 15mm
25mm x 5mm 40mm x 20mm 60mm x 20mm

 

Paslanmaz Çelik Lama Malzeme Listesi (316L)
25mm x 10mm 40mm x 10mm 40mm x 15mm
30mm x 10mm 50mm x 10mm 50mm x 15mm
Not: Firmamızdaki paslanmaz çelik lama (silme) malzemelerin tamamı 1. sınıf kalitede, Avrupa menşeli malzemelerdir.

celik_altikose

Paslanmaz Altıköşe

Paslanmaz Altıköşe

Kaliteler:   303 – 304L – 316L
Ölçüler: min. 5 mm – max. 70 mm
Boylar: 3 metre

 

Paslanmaz Altıköşe Hakkında Bilgi

Paslanmaz altıköşe paslanmaz çubuk ile beraber firmamız tarafından en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir. Birçelik Paslanmaz Çelik Türkiye’deki en geniş batı menşeli paslanmaz çelik altıköşe stoğuna sahiptir.

Aşağıda yer alan tabloda stoklarımızda bulunan 303 (1.4305), 304L (1.4307) ve 316L (1.4404) kalitelerdeki paslanmaz altıköşe malzemeleri listelenmiş olarak bulabilirsiniz.

PaslanmazÇelik Altıköşe Malzeme Listesi

Paslanmaz Çelik Altı Köşe Malzeme Listesi
Kalite Min Kenar (mm) Max Kenar(mm)
303 5 70
304L 8 70
316L 10 70

Paslanmaz Çelik Altıköşenin Kullanım Alanları

Altıgen yada altı köşe biçiminde üretilmiş paslanmaz çelik malzemelere paslanmaz altıköşe denir. Neredeyse tüm çubuk malzemelerden çeşitli işlemler sonucunda altıköşe malzeme edilebilirken, bu işlemler oldukça fazla işçiliği ve büyük oranda malzemenin hurdaya gitmesine sebep olur. Fiyatı çubuk malzemeye oranla daha pahalı olan altıköşe malzeme, daha az işlenerek ürün elde edilebildiği için fiyat farkını kısa vadede amorti edebilmektedir. Bir malzemeyi yuvarlaktan altıköşeye çevirmek yerine direk altıköşe kullanmak hem malzeme toplam tutarı bakımından, hem işçilik maliyeti bakımından hemde üretimin hızı açısından birçok avantaj yaratır.

Paslanmaz altıköşe malzemeler, günlük hayatımızda paslanmazın olduğu heryerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde değişen ve sürekli gelişen şartnameler sebebiyle, insanların direkt veya dolaylı temas ettiği hemen hemen her alanda paslanmaz kullanımı giderek yaygınlaşmadır. Buna verilebilecek en güzel örneklerden birisi 2011 yılında doğalgaz cihazlarında, aksesuarlarında ve bağlantı elemanlarında paslanmaz malzeme kullanımının şart haline getirilmesi gösterilebilir.

Bunun gibi zorunlulukların yanı sıra, uzun vadede kaliteli üretim yapmak isteyen hemen her üretici çelik yerine paslanmaz altıköşe kullanmaya başlamıştır.

paslanmaz-kare

Paslanmaz Kare

Paslanmaz Kare

Kaliteler: 303- 304L – 316L
Ölçüler: min. 5 x 5 mm – max. 120 x 120 mm
Boylar: 3 m – 6 m

Paslanmaz Kare Hakkında Bilgi

Paslanmaz kare, paslanmaz çelik şekilleri arasında en zor üretilen ve hammadesi en zor bulunan ürünlerden birisidir. Bu sebeple paslanmaz çelik karelerin fiyatları diğer malzemelere oranla biraz daha yüksektir.

Firmamızdaki diğer malzemeler gibi paslanmaz çelik kare malzemelerde sadece 1. sınıf kalitede, tamamen Avrupa menşeli, orjinal sertifikalı ve benzerlerine oranla daha yüksek işlenebilirliğe sahip malzemelerdir.

Firmamızda Hindistan, Çin, Tayvan ve benzeri ülkelere ait uzak doğu malzemeleri veya 2. sınıf kalite Avrupa menşeli malzemeler kesinlikle bulunmamaktadır.

Bizi arayarak ihtiyacınız olan 303 veya 304L kalite paslanmaz çelik kare malzemelerle ilgili bilgi alabilir, malzemelerimizin diğer benzerlerinden farkını test etmek için ufak miktarlarda deneme ürünleri de satınalabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Kare Malzeme Listesi

Paslanmaz Çelik Kare Malzeme Listesi 
          Kalite               Min Kenar (mm)  Max Kenar(mm) 
303 8×8 22×22
304L 5×5 120×120
316L 25×25 60×60

Paslanmaz Çelik Karenin Kullanım Alanları

Paslanmaz çelik kare malzemeler, kare şekli dolayısıyla sadece çok spesifik yerlerde kullanılmaktadır.

Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı hemen hemen her yerde karşımıza çıkan kilit mekanizmalarıdır. Paslanmaz çelik kilitlerin neredeyse tamamının iç mekanizmalarında paslanmaz çelik kare malzemeler kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra kare malzemenin belkide en sık kullanıldığı yer, makina parçalarında veya aparatlarda kama yapımıdır.

Daha kalın kare malzemeler ise kesimli şekilde fiyat avantajından dolayı saç malzemeden kesilmiş parçalar yerine kullanılır. Firmamızın stoklarında bulunan 120×120 veya 100×100 ebatlarındaki kare malzemeler, özellikle köşe yüzeylerinin düzgün olmasından dolayı, saçtan lazerle kesilmiş malzemeler yerine tercih edilir.

Paslanmaz çelik kare malzemelerin en sık kullanıldığı alanlardan biriside makinaların, tankların ve ağır makina endüstrisindeki birçok ürünün ayaklarıdır. Özellikle ayak bölgelerinde ağırlıklı olarak kullanılan bu malzeme, bunlar haricinde beyaz eşyadan, küçük mutfak aletlerine, ufak mekanik parçalardan, otomotiv endüstrisine kadar paslanmazın kullanıldığı her alanda kullanılmaktadır.

Kare profil gibi içi boş malzemelerin yetersiz olduğu hemen hemen her durumda tercih edilen paslanmaz kare malzeme, içi dolu olması sebebiyle profil malzemelere oranla çok daha fazla yük taşıyabilmektedir.

Firmamızdaki 304 kalite kare malzemeler, kaynak yapılabilirliliğininde daha iyi olması açısından 304L kalite olarak ürettirilmiş ve stoklarımızda tutulmaktadır.

Firmamızdaki 303 kalite paslanmaz kare malzemeler ise, benzer 303 kalite kare malzemelere oranla oldukça yüksek bir işlenebilirliliğe sahiptir. Stoklarımızdaki malzemelerin benzerlerinden farkını görmek için bizimle her zaman iletişime ve ufak miktarlarda deneme ürünleri satınalabilirsiniz.

paslanmaz-cubuk

Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz Çubuk

Kaliteler: 303- 304 – 304L-316- 316L – 316Ti – 310 – 420 – 430- 430F – 431 – 1.4462 – 630
Ölçüler: min. 2 mm – max. 250 mm
Boylar: min. 3 m – max. 8,5 m

Paslanmaz Çubuk Hakkında Bilgi

Paslanmaz çelik çubuk firmamızda en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir. Birçelik Paslanmaz Çelik stoklarında Türkiye’de gün geçtikçe artan paslanmaz çelik çubuk ihtiyacına paralel olarak sadece 304 ya da 316 gibi temel kaliteler değil paslanmaz çubuk sektöründe geçerli olan tüm kaliteler yer almaktadır. Özellikle son yıllarda kullanımı hızla artan 630 ve dubleks gibi kaliteleri çeşitli kalınlıklarda stoklarımızda bulundurmayı amaç edinmekteyiz. Bu doğrultuda firmamız halihazırda Türkiye’deki en geniş Japon ve Avrupa menşeli paslanmaz çubuk stoğuna sahiptir. Aşağıda yer alan tabloda stoklarımızda bulunan çeşitli kalitelerdeki paslanmaz çelik çubuk malzemeler listenemiş olarak yer almaktadır.

Paslanmaz Çelik Çubuk Malzeme Listesi

     Paslanmaz Çelik Çubuk Malzeme Listesi
      Kalite Min Çap (mm) Max Çap(mm)
        303            2          70

Paslanmaz Çelik Çubuk Kullanım Alanları

Paslanmaz çubuk malzemeler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günlük hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız birçok ürün paslanmaz çelik çubuk malzemenin işlenmesi veya şekil verilmesiyle oluşturulmuştur. Çok farklı kalitelerde paslanmaz çelik çubuk malzeme olduğu gibi, bunların tamamı için de farklı kullanım alanları mevcuttur.

304 kalite paslanmaz çelik çubuk en sık kullanılan paslanmaz çelik çubuk kalitesi olarak kabul edilir. Örneğin çatal, bıçak ve kaşıkların arka tarafında 18/8 veya 18/10 gibi sayılar bulunmaktadır. Bu yazılar çatal, bıçak ve kaşığın 304 kalite paslanmaz çelik çubuktan yapıldığını gösterir. Gebelde çatal ve bıçak yapımında ince paslanmaz çelikler kullanılır ve bu malzemeler preslenerek bu şekillere getirilir.

316 kalite paslanmaz çelik çubuk ise ikinci en sık kullanılan paslanmaz çelik çubuk kalitesi olarak kabul edilir. 304 kalite çubuklara oranla daha fazla korozyon direnci istenen ortamlarda 316 kalite çubuk malzemeler tercih edilmektedir. Özellikle tekne şaftları, korozyona dirençli miller ve elastikiyetin gerektiği çubuk malzemelerde 316 kalite paslanmaz çubuklar kullanılır. Daha fazla korozyona direnç istenen ortamlarda “titanlı” yani 316Ti kalite paslanmaz millik malzemeler kullanılmaktadır.

Isıl işlem uygulanacak ve dışının sert, iç yapısının ise elastik olması gereken yerlerde ısıl 420 ve 431 gibi paslanmaz çelik çubuk kaliteleri kullanılır. Bu kalitedeki çubuk malzemeler dış yapısının sert olması gereken yüzeylerde ve araçlarda kullanılır.

Bunların yanı sıra 430 ve 430F paslanmaz çelik çubuk malzemeler, yüzeylerin parlak olması gereken yerlerde kullanılır. Bu kalitelerdeki malzemeler polisajla oldukça iyi bir parlaklığa ulaştırılabilir. Bu sebeple özellikle dekoratif amaçlı kullanımda 430 ve 430F kalite paslanmaz çubuk malzemeler kullanılmaktadır.

Son iki senede ülkemizde yaygınlığını arttırmış olan mazlemelerden birisi de dubleks paslanmaz çelik çubuk malzemelerdir. Dubleks, yani 1.4462 kalite paslanmaz şaftlık malzeme, yüksek akma ve kopma dayanımıyla birlikte paslanmaya karşı gösterdiği yüksek dirençle birçok kullanıcının ilgisini çekmiş ve tüketicilerin 316 gibi malzemelerden bu kalite malzemeye kaymasına sebep olmuştur. Dubleks paslanmaz çelik çubuk malzeme gösterdiği yüksek dayanım sayesinde daha ince malzeme kullanılmasına olanak sağlar. Bu sayede kilogram başı maliyeti yüksek olan bu malzeme toplam maliyette tüketiciye hem maliyet hem de ağırlık azaltılması açısından oldukça büyük bir avantaj sağlar. Günümüzde yeni ve büyük teknelerin birçoğunun tekne şaftları, dümen milleri ve çeşitli bağlantı aparatları dubleks (1.4462) paslanmaz çelik çubuk malzemeden üretilmektedir.

Yukarıdaki paslanmaz çelik çubuk malzemelere ek olarak ve paslanmaz çelik alanında uzmanlaşan birçok kişiye göre “paranın alabileceği en iyi paslanmaz” olan 630 kalite paslanmaz çelik çubuk malzeme, savunma sanayine ve yüksek mukavemet gereken ortamlarda oldukça sık rastlanan bir üründür. 2. dünya savaşı esnasında ilk defa kullanılmaya başlanan bu ürün, oldukça sert ve dayanıklıdır. Günümüzde özelliklede İtalya’da yoğun şekilde şaftlık malzemelerde kullanılan bu malzeme, savunma sanayi, zırh yapımı ve silah yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik çubuk malzemeler hakkındaki tüm bu bilgileri ve kullanıldıkları alanları şu şekilde özetleyebiliriz. Paslanmaz çelik çubuk malzemeler gıda endüstrisi, çatal-bıçak-kaşık üretimi, tekne şaftları, boya endüstrisi, makina sanayi, silah sanayi, ulaşım araçları, asidik ortamların bulunduğu mekanlar, tıbbi cihazlar, gıda ve gıda üretim tesisleri, paslanmaz mil gereken ortamlar, çeşitli vida somun ve civatalar, valfler, şaftlar ve pistonlar gibi araçlarda ve alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

paslanmaz-rulo-2

Paslanmaz Rulo

paslanmaz-rulo-2Rulo Sac Paslanmaz çelikler kimyasal bileşimlerine ve ısıl işleme tepkilerine göre sınıflandırabilir:sertleştirilemeyen ve yüzde 15-30 krom ile yüzde 0,2 den daha az karbon içeren ferritli çelikler;su verme yoluyla sertleştirile bilen ve yüzde 10-18 krom ile değişen oranlarda( bazı alaşımlarda yüzde 1`in üzerinde )karbon içeren martensitli çelikler; yüzde 16-26 krom , yüzde 6-22 nikel ve yüzde 0,25 ten daha az karbon içeren ostenitli çelikler.Su vermeden sertleştirilebilen ostenitli çelikler yenime karşı dayanımı en yüksek malzemelerdir.

İleri teknoloji rulo dilme hattı ile 0.40 mm’den 12 mm kalınlığa kadar paslanmaz çelik ruloları, çok düşük tolerans paylarıyla dilinebilmektedir. Sac kesmede boylar müşterinin isteği doğrultusunda özel kesilip paketlenir.
Boy kesme hatlarımızın özellikleri aşağıdaki gibidir:

Kapasitesi:
0.40-12.00 mm Kalınlık
350-1600 mm Rulo Genişlik
25mm min. Şerit Genişliği

Kalınlık (mm) En x Boy (mm) En x Boy (mm) En x Boy (mm) En x Boy (mm)
1000 x 2000 1250 x 2500 1500 x 3000 1500 x 6000 2000 x 4000 2000 x 6000
0,30 4,8 7,5
0,40 6,4 10
0,50 8 12,5 18
0,60 9,6 15 21,6
0,70 11,2 17,5 25,2
0,80 12,8 20 28,8 57,6
1 16 25 36 72
1,2 19,2 30 43,2 86,4
1,5 24 37,50 54 108
2 32 50 72 144
2,5 40 62,5 90 180
3 48 75 108 216
4 64 100 144 288
5 80 125 180 360 320 480
6 96 150 216 432 384 576
8 128 200 288 576 512 768
10 160 250 360 720 640 960
20 320 500 720 1440 1280 1920
30 480 750 1080 2160 1920 2880
40 640 1000 1440 2880 2560 3840
50 800 1250 1800 3600 3200 4800

 

paslanmaz-kosebent

Paslanmaz Köşebent

Paslanmaz Köşebent

Paslanmaz Köşebent: 304 Kalitesinde
Ölçü: 20X20X3mm – 100X100X10mm arası
Yüzeyleri: 2B (Mat) ve Boyları 6 Metredir.
Paslanmaz Köşebentlerimiz orijinal L köşebentlerdir.
Paslanmazın L şeklinde olanıdır.Genel olarak her iki tarafın uzunlukları eşittir.Ancak talep doğrultusunda istenilen ölçülerde sacdan bükülüp yapılabilir.AISI 304 – 321 – 316L – 310 Kalite 20x20mm’den 100x100mm’e kadar 6 metre boylarında köşebent herzaman stoklarımızda mevcut bulunmaktadır.Köşebent çeşitlerimizin tamamı sertifikalıdır.

PASLANMAZ KÖŞEBENT AĞIRLIK TABLOSU

Ebat(ws/mm) Ağırlık(Kg/M) Ebat(mm) Ağırlık(Kg/M)
20 x 20 x 3 0,880 40 x 40 x 5 2,970
25 x 25 x 4 1,120 50 x 50 x 3 2,284
25 x 25 x 4 1,450 50 x 50 x 4 3,014

 

paslanmaz-celik

Paslanmaz Fittingsler

Lorem ipsum dolor sit amet, mea cu omnium urbanitas, labitur volumus id eum. Ius ignota offendit similique et, sea dolorum vituperata ullamcorper et, justo insolens omittantur sit ne. Aliquip pertinax vix ad, ea eos euismod officiis. Utamur minimum repudiare qui ex. Rationibus theophrastus his ut, eum iudico pericula no. Mei id fugit dolor. Has ne legere tibique. At eam decore probatus. Delenit interesset an mei, ut eos tota vivendo deseruisse. Est at facete delenit democritum. Te nihil aliquip ornatus cum.

Project Challenges

Nec esse lorem te, qui ea nullam sanctus conceptam. Has ne legere tibique. At eam decore probatus. Delenit interesset an mei, ut eos tota vivendo deseruisse. Est at facete delenit democritum. Te nihil aliquip ornatus cum. Te dictas postulant torquatos qui, ei inani vidisse euismod nam. Ad brute saperet mea, eu vel dico sint tibique. Aperiri admodum voluptaria ut pri, adhuc velit augue in per. Qui te vero tritani, at nibh epicuri voluptaria quo.

How We Solved Them

Ne sea agam quas, appetere constituto percipitur qui ex. Has ne legere tibique. At eam decore probatus. Delenit interesset an mei, ut eos tota vivendo deseruisse. Est at facete delenit democritum. Te nihil aliquip ornatus cum. Aliquip aliquam ius ad, ne sed lucilius patrioque concludaturque. Has ne legere tibique. At eam decore probatus. Delenit interesset an mei, ut eos tota vivendo deseruisse. Est at facete delenit democritum. Te nihil aliquip ornatus cum. Ne pro quaeque labores liberavisse, sumo hendrerit in nam. No duo dico atomorum, nam dicit consetetur in.

paslanmaz-sac-2

Paslanmaz Sac

Stoklarımızda paslanmaz sac AISI 304, 304L, 321, 316, 316L, 316Ti, 309S, 310S ve 430 – (301 Yaylık Sac) kalite malzemeler sürekli olarak mevcuttur, talep edilmesi halinde stoklarımızda hazır halde bulunmayan diğer paslanmaz çeliklerde en hızlı şekilde temin edilebilmektedir.

Paslanmaz Sac Standart Ölçüleri :1000X2000 – 1250X2500 – 1500X3000

Paslanmaz Sac Yüzeyleri:

2B(Mat) – BA ( Parlak ) – 3N (Taşlı) – 4N(Taşlı) – SB (Scotchbright)

 

 

PASLANMAZ SAC – PASLANMAZ LEVHA AĞIRLIKLARI (Kg/Plaka)

Kalınlık x En x Boy 1 Plaka (kg) Kalınlık x En x Boy 1 Plaka (kg)
0.40 x 1000 x 2000 6.4 Kg. 1.50 x 1000 x 2000 24 Kg.
0.40 x 1250 x 2500 10 Kg. 1.50 x 1250 x 2500 37.5 Kg.
0.40 x 1500 x 3000 14.4 Kg. 1.50 x 1500 x 3000 54 Kg.
0.50 x 1000 x 2000 8 Kg. 2.00 x 1000 x 2000 32 Kg.
0.50 x 1250 x 2500 12.5 Kg. 2.00 x 1250 x 2500 50 Kg.
0.50 x 1500 x 3000 18 Kg. 2.00 x 1500 x 3000 72 Kg.
0.60 x 1000 x 2000 9.6 Kg. 2.50 x 1000 x 2000 40 Kg.
0.60 x 1250 x 2500 15 Kg. 2.50 x 1250 x 2500 62.5 Kg.
0.60 x 1500 x 3000 21.6 Kg. 2.50 x 1500 x 3000 90 Kg.
0.70 x 1000 x 2000 11.2 Kg. 3.00 x 1000 x 2000 48 Kg.
0.70 x 1250 x 2500 17.5 Kg. 3.00 x 1250 x 2500 75 Kg.
0.70 x 1500 x 3000 21.2 Kg. 3.00 x 1500 x 3000 108 Kg.
0.80 x 1000 x 2000 12.8 Kg. 4.00 x 1000 x 2000 64 Kg.
0.80 x 1250 x 2500 20 Kg. 4.00 x 1250 x 2500 100 Kg.
0.80 x 1500 x 3000 28.8 Kg. 4.00 x 1500 x 3000 144 Kg.
1.00 x 1000 x 2000 16 Kg. 5.00 x 1000 x 2000 80 Kg.
1.00 x 1250 x 2500 25 Kg. 5.00 x 1250 x 2500 125 Kg.
1.00 x 1500 x 3000 36 Kg. 5.00 x 1500 x 3000 210 Kg.
1.20 x 1000 x 2000 19.2 Kg. 6.00 x 1000 x 2000 96 Kg.
1.20 x 1250 x 2500 30 Kg. 6.00 x 1250 x 2500 150 Kg.
1.20 x 1500 x 3000 43.2 Kg. 6.00 x 1500 x 3000 216 Kg.

 

 

304 Kalite Paslanmaz Çelik Sac

0,40mm’den, 80mm’ye kadar stoklarımızda bulunmaktadır. Bu kalite 450 – 500°C’ ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Kimya, petro-kimya, gıda, mutfak, otomotiv sanayilerinde, tüm sıhhi tesisat malzemelerin de, tıb endüstrisinde ve eşanjör üretiminde tercih edilir. 304 kalite paslanmaz çeliğin parlak, naylonlu, taşlı ve desenlileri asansör kabini ve her tür dekorasyonda kullanılır.

321 Kalite Paslanmaz Çelik Sac

0,40mm’den 45mm’ye kadar stoklarımızda bulunmaktadır. Bu kalitenin 700°C’ye kadar yüksek ısıda oksidasyon mukavemeti yüksektir. Malzeme çok iyi mekanik ve sürtünme mukavemetine sahiptir. Matbaa bıçaklarında, eksozlarda, tuz makinelerinde, kimya ve petrokimya sanayinde kazanlarda kullanılır.

309 Kalite Paslanmaz Çelik Sac

1,50 mm’den 12 mm’ye kadar stoklarımızda bulunmaktadır. Bu kalite paslanmaz çelik tipik ateşe 1000°C’ye kadar dayanıklıdır.

310-310S Kalite Paslanmaz Çelik Sac

1mm’den 25mm’ye kadar mevcut bulunmaktadır. Bu kalite tipik ateşte 1150°C’ye kadar oksidasyona dayanıklıdır. 1250°C’ye kadar sürtünme kabiliyeti yüksektir. Kimya ve petro-kimya endüstrisinde ısı değiştirgeçlerinde fırın tüplerinde kullanılır.

316-316L-316Ti Kalite Paslanmaz Çelik Sac

316 kalite paslanmaz çelik stoklarımızda 0,40mm’den 50mm’ye kadar mevcut bulunmaktadır. 750°C’ye kadar olan sıcaklıkta oksidasyona dirençli, mekanik ve çekme mukavemeti yüksektir. Kimya sanayinde, petrokimya ve gıda sanayinde kullanılan buhar kazanlarında, meyvesuyu ve likör üretimi, tekstil makinaları ile et işleme ünitelerinde kullanılır. Deniz suyu gibi asitik ortamlarda kullanılmaktadır.

430 Kalite Paslanmaz Çelik Sac

0,30mm’den 5mm’ye kadar stoklarımızda bulunmaktadır. Bu kalite paslanmaz çeliğin 450-550°C’ye kadar yüksek ısıda oksidasyon direnci yüksektir. Rutubetsiz ortamlarda, oto aksesuarlarında, makine aksesuarlarında, dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

paslanmaz-boru

Paslanmaz Boru

Ürün Hakkında:
Paslanmaz Dikişli ve Çekme Boru 304, 316 Kalitelerinde
Dikişli Boru:
Dikişsiz(Çekme) Boru:
Yüzeyleri: 2B (Mat) – BA (Parlak) – SB (Scotchbright)
Boy Uzunluğu: Standart 6 Metredir.

Paslanmaz borular;Avrupa dikişli boru ve dikişsiz boru(çekme boru) olarak iki’ye ayrılır. Paslanmaz Dikişsiz Borular ağırlıklı olarak ağır sanayide ve yüksek basıncın olduğu yerlerde kullanılır.Paslanmaz Dikişli Borular ise kendi aralarında yüksek frekanslı borular ve tig kaynaklı borular olarak ikiye ayrılır. Yüksek frekanslı Paslanmaz Çelik Borular ağırlıklı dekorasyon ve gıda sektöründe kısacası basıncın az olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Tig kaynaklı Paslanmaz Çelik Borular olanlar ise ağır sanayide kullanılır. Yüksek frakanslı borulara oranla basınca ve büküme karşı daha fazla dayanaklıdır. Paslanmaz Çelik Borular yüzey olarak mat, taşlı ve polisajlı yüzeylerde şekillenmektedir.
Daha ayrıntılı bilgi verecek olursak; İmalat sanayisinde, kimya, petro-kimya, gıda, yapı endüstrileri, kazanlarda, oyun makinelerinde, ısı değiştiricilerinde, ev aletlerinde ve otomotiv sanayi ile otomotiv yan sanayisinde, dekorasyonda, merdiven ve balkon korkuluğunda, çiftliklerin etrafında çit direği olarak, masa ayaklığı olarak kullanılmaktadır. Türkiyede en yaygın olarak 304 ve 316 kalite Paslanmaz borular kullanılmaktadır.Paslanmaz boruların diğer kalitede olanları ise (309,310,321) talebin çok az olmasından dolayı üretimi 304 ve 316 kalitelerine göre çok daha az yapılmaktadır.Ancak talep olduğu taktirde bulunmayan ölçülerin yerli dikişli(argon kaynaklı) olarak imalatı yapılmaktadır. Mekanik Özellikler Boru malzemeler dolu malzemelerden farklı olarak içi boş ve yükü dış yüzeyinde tutan malzemelerdir. Bu nedenle üzerine binen yük dış yüzeyde taşınır. Et kalınlığı arttıkça taşıma oranı artar. Malzemede sorun olduğunda yüzeyden hemen anlaşıldığı için dolu ya da kütük gibi diğer malzemelere göre hata analizi kolaydır. Yüzeyde en çok görülen sorunlar ezilmedir. Bundan başka kaynak yapılarak oluşturulmuş Paslanmaz borularda ise kaynak dikişinin hatalı olmasıdır. Bu yüzden malzemede kaynak bölgesinde yırtılma görülebilir.

Paslanmaz Dikisli Boru Ölçü ve Birim Agirliklari (DIN 2463)

Dış Çap 1 1,2 1,5 2 2,5 3 4 5 6
10 0,225 0,264 0,319
12 0,275 0,325 0,394 0,500
14 0,326 0,385 0,470 0,601
15 0,351 0,415 0,507 0,651
16 0,376 0,445 0,545 0,701
17.2 3/8″ 0,406 0,481 0,590 0,761 0,921
18 0,426 0,505 0,620 0,801
19 0,452 0,536 0,659 0,854
20 0,476 0,565 0,695 0,901
21.3 1/2″ 0,508 0,604 0,744 0,967 1,177
22 0,526 0,625 0,770 1,002
23 0,551 0,655 0,808 1,051
25 0,601 0,715 0,883 1,152 1,409
26.9 3/4″ 0,649 0,772 0,954 1,247 1,527 1,795
28 0,676 0,805 0,995 1,302 1,596 1,878
30 0,726 0,865 1,070 1,402 1,722 2,028
32 0,776 0,925 1,146 1,502 1,847 2,178
33.0 1,184
33.7 1″ 0,819 0,977 1,209 1,588 1,953 2,306
35
38
40
42.4
45
48.3
50
50.8
51
52
54
57
60.3
63.5
70
76.1
80
84
88.9
101.6
104
114.3
129
139.7
154
168.3

Paslanmaz Boru-Paslanmaz Profil Kullanım Alanları:

Dekoratif Boru ve Profiller: (Tavsız)

Kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olan modern peyzaj ve şehircilik anlayışı ile ortaya çıkan, bakım gerektirmeyen, uzun yıllar güvenle kullanılabilen şehir mobilyaları ve aksesuarlarının en önemli yapı elemanı paslanmaz çelik boru ve profillerdir.

Tavlı Borular: (TIG Kanyak – 1150°C’de Normalizasyon – Doğrultma ve Hidrostatik Test (5O Atm)
Gıda, kimya. gübre, kağıt, ilaç, yağ sanayileri başta olmak üzere her tür korozif ortam ve uygulamada kullanılabilen borularımız, sanayi kullanımında da müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümleri sunmaktadır.

Otomotiv Boruları: (Tavsız – HF Kaynak – Çekme, Bükme, Ezme ve Yassıltma Testleri)
Günümüz otomotiv sektöründe eksoz boruları artık plaslanmaz çelik borudan üretilmektedir. Firmamız bu amaçla özel borular tedarik etmekte ve otomotiv endüstrisinin kullanımına sunmaktadır.

Tephir ve Eşanjör Boruları:(TIG Kaynak – E/C Test – Sızdırmazlık Testi (50 Atm)
Özel olarak geliştirilen ve üretilen bu borular özellikle şeker Fabriakaları’nda uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Boru ve Profilleri: (TIG ve HF Kaynak – Tavlı / Tavsız – Yüzey işlemleri)
Endüstriyel mutfak üreticilerinin hijyen, estetik ve dayanıklılık ihtiyaçları düşünülerek üretilen boru ve profiller uzun yıllardır başarı ile bu sektörün hizmetine sunulmaktadır